YILDIRIM ROTBALANS
SATILIK ARSA

SON DAKİKA

SivasTime

"İKRAR 4 KAPI 40 MAKAM" ÇIKTI
SİPARİŞ WHATSAPP
05336381091

YHT 2020 yılının ortalarında tamamlanacak

YHT 2020 yılının ortalarında tamamlanacak
Bu haber 12 Aralık 2019 - 10:38 'de eklendi ve 139 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, yüksek hızlı tren ray serim çalışmalarını yerinde inceleyerek, TCDD 4. Bölge Müdürü Ali Karabey’den ve yüklenici firmadan bilgi aldı.

Türkiye’nin devam eden en büyük projelerinden birisi olan Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesinde sona yaklaşıldığını belirten Vali Ayhan, alt yapı çalışması tamamlanan projede ray döşeme çalışmalarının 406 kilometrelik hat boyunca, 150 noktada yaklaşık 6 bin çalışan ile aralıksız sürdürüldüğünü söyledi.

Belirlenen Takvimde Aksama Yok

Ray serim çalışmalarını inceleyen Sivas Valisi Salih Ayhan, projede iş akışının bakanlığın belirlediği takvime göre devam ettiğini belirterek, “Yüksek Hızlı Tren, Sivas’ta Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarından birisidir. Bu yatırım; İstanbul, Ankara, Sivas ve ardından Erzincan ve Erzurum’a kadar devam edecek. İş akışı iş takvimine uygun olarak gitmektedir. 2020 yılının ortalarına doğru tamamlanacak şekilde bakanlığımızın belirlediği iş takvimi sürmektedir” dedi.

Sivas-Ankara Arası 2 Saate İnecek

Projenin Sivas’ın sosyo-ekonomik yapısında büyük gelişmelere neden olacağını ifade eden Vali Ayhan, “Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde devam eden bu büyük yatırım, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve takipleri doğrultusunda, ulaştırma bakanımızın gayretleri, tüm birimlerin etkin ve verimli çalışmaları ile sürüyor. Herkes adeta bu projeye odaklanmış durumda. Sivas-Ankara arası karayolu ile 446 kilometredir. Bu hattın uzunluğu ise 406 kilometredir. Hızlı tren ile Sivas-Ankara arasında ulaşım 2 saate inecek. İstanbul-Sivas arası ise 5 saat olacak. Yolda kısalma da var. Konforlu ve nitelikli bir yolculuk imkânı sağlayacak olan hızlı tren, sosyo-ekonomik olarak da Sivas’ta büyük bir değişime neden olacak. Biz de Sivas olarak hazırlıklarımızı, gerek turizm, gerek sanayi, gerekse tarım alanında sürdürüyoruz. İleride Bakü-Tiflis-Kars yoluna entegre edilmesi de planlanıyor.” dedi.

Test Sürüşleri Şubat ve Mart Ayında

Projede çalışan işçiler ile de sohbet eden Vali Salih Ayhan, çalışmaların aralıksız ve yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, 2020 yılının ortalarında tamamlanması planlanan projede ters sürüşlerinin Şubat ve Mart ayında başlamasının planlandığını hatırlattı.

DCIM100MEDIADJI_0036.JPG

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER