YILDIRIM ROTBALANS
SATILIK ARSA

SON DAKİKA

SivasTime

"İKRAR 4 KAPI 40 MAKAM" ÇIKTI
SİPARİŞ WHATSAPP
05336381091

Vali Ayan: “Sivas’ta yaşayan, nüfusumuzun her ferdi adına fidan dikeceğiz.”

Vali Ayan: “Sivas’ta yaşayan, nüfusumuzun her ferdi adına fidan dikeceğiz.”
Bu haber 16 Haziran 2020 - 8:28 'de eklendi ve 38 views kez görüntülendi.

Yeşil bir Sivas için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Sivas Valisi Salih Ayhan, Bostancık Erozyon Kontrol Projesi kapsamında makine ile yapılmakta olan arazideki çalışmaları yerinde inceledi.

Bostancık köyünde yapılan çalışmalar hakkında Vali Salih Ayhan’a bilgi veren Orman İşletme Müdürü Sefa Duman, Sivas’ta yıllık yağış miktarının az olduğunu belirterek, toprağın su tutma kapasitesini arttırmaya çalıştıklarını söyledi. Duman, sulama yapmadan fidanların yetişmesine imkân sağlayacaklarını kaydetti.

Sivas’ta ağaçlandırma çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyleyen Vali Salih Ayhan ise, “Ekosistemi muhafaza etmemiz gerekiyor. Bu sebeple, kapasitemizi daha da arttırarak, toplumsal bilinci arttırarak ve kurumlarımızı, sivil toplum örgütlerini seferber ederek daha fazla ağacı toprakla nasıl buluştururuz onun mücadelesini vereceğiz. Çalışmalarımızı daha da yoğunlaştıracağız, destek olacağız ve bir farkındalık oluşturacağız. 20.10.2020 tarihinde çok özel bir projemiz var. Sivas’ta yaşayan, nüfusumuzun her ferdi adına fidan dikeceğiz. O gün Türkiye’de ses getireceğiz. İyi bir organizasyonla ve Sivas’ın sahiplenmesiyle çok güzel bir mesaj vereceğiz. Sivas’a, geleceğe nefes olacağız. Dünyanın en büyük ağaçlandırma organizasyonunu gerçekleştirmek gibi bir hedefimiz var. Arkadaşlarımız çalışıyor. ‘Kıyamet kopsa dahi, elinde bir fidan varsa onu toprakla buluştur’ diyen bir inancın mensupları olarak bu bilinç ve şuurla çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER