YILDIRIM ROTBALANS
SATILIK ARSA

SON DAKİKA

SivasTime

"İKRAR 4 KAPI 40 MAKAM" ÇIKTI
SİPARİŞ WHATSAPP
05336381091

“SÜT VE DAMIZLIK DÜVE ÜRETİMİ UYGULAMA EĞİTİM ÇİFTLİĞİ”NİN TEMELİ ATILDI

“SÜT VE DAMIZLIK DÜVE ÜRETİMİ UYGULAMA EĞİTİM ÇİFTLİĞİ”NİN TEMELİ ATILDI
Bu haber 02 Haziran 2020 - 9:45 'de eklendi ve 38 views kez görüntülendi.

İlimizin tarım ve hayvancılık alanında gelişmesi ve üretimin artırılması amacıyla geçtiğimiz yıl Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Vali Salih Ayhan öncülüğünde SİVTAŞ şirketi kurulmuştu. Bu kapsamda Başkan Bilgin ve Vali Ayhan, tarım ve hayvancılık alanında gerçekleştirilen tüm projelere imkânlar ölçüsünde destek vermeye gayret ediyor.

Sivas Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Tarımsal Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından “Süt ve Damızlık Düve Üretimi Uygulama Eğitim Çiftliği”nin temeli törenle atıldı. Porsuk köyündeki törene Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Vali Salih Ayhan ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Törende sırasıyla söz alan Sivas Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hulusi Kantar,  Tarımsal Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Müdürü Muhammet Genç ve Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu tesis hakkında bilgiler vererek bölgede önemli bir ihtiyacı karşılayacağını dile getirdiler.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Pandemiyle birlikte çok farklı günler yaşıyoruz. Aldığımız tedbirlerle inanıyorum ki bayramdan sonra daha normal bir süreç başlayacak. Böyle bir dönemde böyle güzel bir yatırım yapan herkese teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki dönemin dünyada iki stratejik sektörü var. Bunlardan biri Milli Savunma ikincisi ise gıda sektörü. Gıda sektörü konusunda ilimizin ciddi bir altyapısı var.” dedi.

Başkan Bilgin bugüne kadar birçok projeye destek verilerek katkı sağlandığını belirterek “Biz de tarım ve hayvancılık konusunda ilimizde güvenli bir liman oluşturmak adına SİVTAŞ AŞ’yi kurduk. Yem Fabrikası Süt İşleme Tesisleri kazandıracağız. Ortak akıl ve istişare ile bu şehirde üreteceğiz, çok çalışacağız, işimizi iyi yapacağız.” ifadesini kullandı.

Vali Salih Ayhan ise tarımda örgütlü yapının neler başarabileceğini gösterdiklerini belirterek, “Tarımın olmazsa olmazı örgütlenmedir. Geçmişte bu konuda çok önemli adımlar atılmış ama yanlış ellerde, yanlış bir şekilde kullanılarak insanların heyecanı, motivasyonu bitirilmişti. Her alanda olduğu gibi bu konuda da elini taşın altına sokan kahramanlar üreticiye güven veren tesisler yapabiliyor. Bu zamanda çok anlamlı olarak görüyorum.” dedi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER