YILDIRIM ROTBALANS
SATILIK ARSA

SON DAKİKA

SivasTime

"İKRAR 4 KAPI 40 MAKAM" ÇIKTI
SİPARİŞ WHATSAPP
05336381091

SOKAK HAYVANLARI EMİN ELLERDE

SOKAK HAYVANLARI EMİN ELLERDE
Bu haber 11 Aralık 2019 - 10:40 'de eklendi ve 219 views kez görüntülendi.

Soğuk kış günlerinin gelmesiyle birlikte sokak hayvanları için harekete geçen hayvansever vatandaşlar, Sivas Belediyesi Hayvan Barınağını ziyaret ederek yaşam malzemeleri ve mama bağışladılar.

Hayvan hakları gönüllüleri ile belediyemiz iş birliği ile organize edilen geziye yaklaşık 200 kişi katıldı. Hayvan Barınağındaki gezi programına; Belediye Başkan Yardımcısı Levent Olgun ile Vali Salih Ayhan’ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan da eşlik etti.

Havaların soğumasıyla birlikte barınaktaki hayvanlara battaniye yatak ve mama gibi bağışlarda bulunmak isteyen vatandaşlar, hayvanlarla yakından ilgilendiler. Barınaktaki kulübeleri tek tek ziyaret eden hayvansever vatandaşlara Olgun ve Akkiraz da eşlik etti.

İlginç anların yaşandığı ziyaret programında bir hayvansever vatandaşın doğum günü olması sebebiyle pasta kesmek yerine paketlenmiş vaziyette kedi ve köpek maması dağıtması dikkat çekti.

Gezi programının ardından hayvan hakları gönüllülerini temsilen açıklama yapan Eda Sarıer; “Buradaki organizasyon tamamen gönüllü bir organizasyondu. Biz bir avuç sokaktaki hayvanlarla ilgilenen bir araya gelmiş gönüllü hayvan severleriz. Dedik ki hadi gidelim barınakta bir etkinlik yapalım, oradaki hayvanları biraz gezdirelim kış geldi altlarına sıcacık bir şeyler serelim dedik. Sağ olsun belediyemiz bize bu konuda hep destek verdi araç temin etti ve buraya 200 kişiyi ücretsiz servislerle getirme olanağı bulduk.  Sivas’ta ben 2.5 yıldır sokak hayvanlarıyla ilgileniyorum, 2005 yılından beri aktif olarak bu işlerin içindeyim, Ankara ve İstanbul’da bu işleri çok yaptım ama bize bu kadar destek olan ekip tanımadım. Sivas’ta ne olursa olsun arkamızda duran bir belediye ekibi ve valilik ekibi var. Onlara tekrardan sizin huzurunuzda teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Hayvanların insanların sevgisine muhtaç olduğunu dile getiren Zeynep Akkiraz Ayhan da; “Bizim sevgimize çok muhtaçlar. Sürekli gelip onlara sevgimizi göstermemiz gerekiyor. Bugün de Fatih beyin doğum günü sağ olsun çok güzel bir etkinlik yapmış. Hayvan mamalarımızı da tanıtmak istiyoruz. Fatih bey yaş pasta kesmek yerine böyle mamaları paket yapıp buradaki hayvanlara vermeyi tercih etti. Çok güzel bir duyarlılık göstergesi bence… Çok beğendik bizde bu projenin devamını yapmayı istiyoruz” dedi.

Hayvan barınağındaki sokak hayvanlarının emin ellerde olduğuna vurgu yapan Olgun ise; “Sivas halkının bize özellikle sorduğu soru hayvanlarımız üşüyor mu? Durumları nasıl? Burada, emin olun evlerdeki gibi kaloriferlerin yandığını söylemek istiyorum. Sağ olsun hayvansever gönüllü arkadaşlarımızda battaniyeler kulübeler getirdiler. Kendilerine bu huzurda teşekkür ediyorum.” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER