YILDIRIM ROTBALANS
SATILIK ARSA

SON DAKİKA

SivasTime

"İKRAR 4 KAPI 40 MAKAM" ÇIKTI
SİPARİŞ WHATSAPP
05336381091

BİLGİN: “SİVAS’IN YATIRIM BÖLGESİ OLMASI İÇİN CUMHURBAŞKANIMIZLA GÖRÜŞECEĞİZ.”

BİLGİN: “SİVAS’IN YATIRIM BÖLGESİ OLMASI İÇİN CUMHURBAŞKANIMIZLA GÖRÜŞECEĞİZ.”
Bu haber 27 Şubat 2020 - 10:44 'de eklendi ve 95 views kez görüntülendi.

 

Sivas Ekonomi, Kalkınma ve İstihdam Çalıştayı’nın açılış toplantısı Mihmandar Otelde Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Valimiz Salih Ayhan ve çok sayıda iş insanının katılımıyla yapıldı. Başkan Bilgin buradaki konuşmasında, Sivas’ın yatırım bölgesi olması için çalıştıklarını ve konu ile ilgili cumhurbaşkanı ile görüşüleceğini dile getirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda ilk olarak ORAN, KOSGEB, İŞKUR, TEKNOKENT ve OSB Temsilcileri söz alarak ilimizdeki istihdam ve yatırım alanları hakkında ayrıntılı bilgi verdiler.

Çalıştayda ön bilgilendirmenin ardından söz alan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, illerde ve ülkelerde ekonomik gelişmede özel sektörün önemine değinerek, “Bizler yerel yöneticiler olarak mevzuatın yüklediği klasik belediyecilik anlayışıyla değil bu şehrin ekonomik olarak kalkınması istihdamın gelişmesi konusunda neler yapabiliriz anlayışıyla görev yapıyoruz. Bu kapsamda özellikle OSB’de çok basit ufak dokunuşlarla çözülebilecekken şu ana kadar aşılmayan konuların çözümü noktasında Valimizle birlikte bir irade ortaya koyduk ve sorunların çözümü için çalışıyoruz.” dedi.

Sivas’ın yatırım bölgesi konusunda daha cazip bir noktaya gelmesi için yoğun bir çalışma yapıldığına değinen Başkan Bilgin, “Hepimizin bir beklentisi var bu noktada da Valimizle Milletvekillerimizle, Siyasilerimizle irtibat halinde süreci takip ediyoruz. Önümüzdeki günlerde de Cumhurbaşkanımızdan randevu alarak Sivas’ın haklı ve yerinde olduğuna inandığımız bu talebini götürerek olumlu bir sonuçla döneceğimize inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ekonomide özel sektörün önemini Akademik bir çalışmayla örnekleyen Başkan Bilgin, Devletin ekonomiye yapacağı doğrudan veya dolaylı müdahalelerin özel sektör faaliyetlerini ve ekonomik kalkınmayı teşvik edip etmediği iddiasını konu alan çalışmayı katılımcılara aktardı.

 

Son olarak söz alan Vali Salih Ayhan ise Sivas’ta ekonomik gelişmeler ve yatırım için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER