YILDIRIM ROTBALANS
SATILIK ARSA

SON DAKİKA

SivasTime

"İKRAR 4 KAPI 40 MAKAM" ÇIKTI
SİPARİŞ WHATSAPP
05336381091

SİVAS HAYVAN BARINAĞINDA EZİYET YOK

SİVAS HAYVAN BARINAĞINDA EZİYET YOK
Bu haber 10 Şubat 2020 - 9:05 'de eklendi ve 89 views kez görüntülendi.

Sivas Belediyesi hayvan barınağında çekildiği iddia edilerek kamuoyunda paylaşılan görüntüler Sivas halkını derinden üzmüştü.

Bunun üzerine Sivas Belediyesinden yapılan bir yazılı açıklama ile bu haberin gerçek olmadığı bildirildi.

Bu yazılı açıklama şöyle devam etti: “Sosyal medya aracılığıyla Sivas Belediyesi Hayvan Barınağında çekildiği iddia edilen görüntüler yayınlanarak,  hayvanlara eziyet edildiği iddiası gündeme getirilmek istenmiştir.

06 Şubat 2020 tarihinde üzülerek izlediğimiz bahse konu olan paylaşımlardaki videolarda da net bir şekilde görüldüğü gibi burasının belediyemize ait hayvan barınağı olmadığı anlaşılmaktadır.

Paylaşımı yapılan görüntülerin karalama maksatlı olduğu ve daha önce de (2015 yılında) yine aynı maksatla aynı görüntülerin yayınlandığı açıkça ortadadır.

22 dönüm arazi üzerine kurulu Hayvan Barınağımızda gerek belediye olarak gerekse görevli 25 personel olarak hayvanlarımızın yaşamını idame ettirebilmeleri için her türlü çaba sarf edilmektedir.

1050 köpeğin yer aldığı barınağımızda veteriner hekimlerimiz tarafından rutin sağlık kontrolleri ve aşılamaların yanı sıra gerekli durumlarda ameliyatları dahi yapılmaktadır.

Kışın kalorifer sistemi ile ısıtma yapılan kulübelerde yaz aylarında ise hayvanlarımızı serinletmek için modern buharlı soğutma sistemleri mevcuttur.

Hayvan Hakları Federasyonu temsilcileri başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları ve hayvan severler tarafından sürekli ziyaret edilen barınağımızda, yapılan inceleme ve gözlemlere dayanarak zaman zaman teşekkür mahiyetinde ameliyat malzemesi ve mama desteği sağlanmaktadır.

Tüm kulübelerin dezenfektanlarla temizlendiği alanda hayvanlarımıza günlük 2,5 ton yemek ve mama verilmektedir. Her canlının yaşam hakkı olduğu bilinciyle hareket eden ve bu manada hayvan dostu olmayı başarmış nadir belediyelerden biri olarak, ihtiyaç durumunda sokak hayvanlarımızı barınağımızda bakıma alırken sağlıklı olanları ise doğal ortamına bırakmaktayız.

Kötü amaçlı bu tür paylaşımlara itibar edilmemesini; Hayvan barınağımızın kapılarının ziyaret için her zaman açık olduğunu saygıyla bildiririz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER