YILDIRIM ROTBALANS
SATILIK ARSA

SON DAKİKA

SivasTime

"İKRAR 4 KAPI 40 MAKAM" ÇIKTI
SİPARİŞ WHATSAPP
05336381091

CÜ Hastanesi Sağlıkta Kalite Puanını Yükseltti

CÜ Hastanesi Sağlıkta Kalite Puanını Yükseltti
Bu haber 11 Aralık 2019 - 10:42 'de eklendi ve 185 views kez görüntülendi.

Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından her yıl düzenli olarak Türkiye genelinde yapılan kalite değerlendirilmesini başarıyla tamamlayarak puanını geçtiğimiz yılların üstüne yükseltti.

 

Hastane geçen yıllara nazaran 2019 yılında puanını yükselterek sağlıkta kalite puanını artırmış oldu.

 

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan yaptığı açıklama, “Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tüm sağlık kurumlarında kalite değerlendirmeleri yapmaktadır. Bu değerlendirmeler 2019 yılına kadar 110 standart üzerinden yapılmaktaydı ve sadece 1 günlük bir saha gezintisi ile değerlendiriliyordu. 2019 yılında bakanlık aldığı kararla hastaneleri 550 standarttan sorumlu tutmuş ve değerlendirme süresini bizim ölçümüzdeki hastaneler için 3 günlük olarak belirlemiştir. Hastanemizde bu koşullar ile 19-21 Kasım 2019 tarihinde değerlendirilmiş ve yüksek bir puan almıştır. Öncekine göre 4 katı daha çok standart değerlendirmesine rağmen bir önceki puanı geride bırakacak bir puan alınmıştır.” dedi.

 

Konuşmasının devamında Prof. Dr. Doğan, “Bu puan bir sonraki değerlendirmelerde bizim için alt sınır kabul edilecek daha da iyi puanlar almak için tüm ekibimize itici güç olacaktır. Bu değerlendirme sürecinde hazırlık aşamasında ve değerlendirme aşamasında büyük katkı sağlayan tüm kalite sorumlu hocalarımıza, hemşerilerimize, tekniker ve teknisyenlerimize, alt yapı ve destek personelimize, temizlik görevlisi çalışanlarımıza, sekreterlik hizmetleri çalışanlarımıza emekleri ve gayretleri için teşekkür ederim.” diye ekledi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER