YILDIRIM ROTBALANS
SATILIK ARSA

SON DAKİKA

SivasTime

"İKRAR 4 KAPI 40 MAKAM" ÇIKTI
SİPARİŞ WHATSAPP
05336381091

Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası’nda İlk Kazmalar Vuruldu

Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası’nda İlk Kazmalar Vuruldu
Bu haber 11 Aralık 2019 - 10:54 'de eklendi ve 204 views kez görüntülendi.

İlimizin hayvancılığına çok önemli katkı sağlayacak olan ‘Canlı Hayvan Pazarı ve Ot Borsası’nda ilk kazmalar vuruldu. Ulaş Kovalı mevkiinde yakın zamanda temeli atılacak projenin temel kazısı, İl Özel İdaresi tarafından başlatıldı.

Temel atma töreni öncesinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ve teknik personelden bilgi aldı. İnceleme gezisine Belediye Başkanı Hilmi bilgin, Devlet Su İşleri 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya, İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, Tarım Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Sivas İl Koordinatörü Muhammet Ali Genç ile Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu katıldı.

20 Milyon TL’ye Dev Tesis

Vali Salih Ayhan, projenin sosyal, toplumsal ve ekonomik boyutuna dikkat çekerek, “Sivas’ın tarım ve hayvancılık potansiyeline olan inancımızla, 20 milyon ₺ bütçe ile ilimize dev bir tesis daha kazandırıyoruz. Bu tesis, çiftçilerimize, besicilerimize güç verecektir” dedi.

‘Küçük Dokunuşlarla Büyük Neticeler Alacağız’

Sivas’ın Tarım ve hayvancılık alanında şehrin önemli bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Vali Ayhan, ilimize ivme kazandırmak ve küçük dokunuşlarla büyük neticeler almak için çiftçilere yönelik büyük projeler yaptıklarını söyledi.

Vali Ayhan, “Sivas Belediyesi, İl Özel İdaresi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, DAP, Ticaret Borsası ve diğer kurumlarımızın destekleri ile tesisimizin yakında zamanda temeli atılacak, hızlı bir şekilde inşa olacak inşallah. Burası tek merkez olacak, aynı zamanda Şarkışla hayvan pazarı ile birbirlerine güç verecekler. Bu güzel tesis şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise “Bu bölgeye tarım ve hayvancılık kompleksini inşa edeceğiz. Bizim amacımız üretene ve istihdama destek olmaktır. Sayın valimizin öncülüğünde, il özel idaremiz, belediyemiz ve ticaret borsasının ortaklaşa hayata geçireceği bu proje güç birliğinin de bir göstergesidir. Projeye emek harcayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER